Enis Arslan

 

 

 

 

 

ENİS ARSLAN
Yönetici Koçu,Takım Koçu ,PCC,ACTP,ACT, ACPC

1970 yılında Ankara’da doğan Enis Arslan  1988 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra 1992’de Dokuz Eylül Üniversitesi Turizm İşletme ve Otelcilik Yüksekokulu’ndan mezun oldu  ve 2004 yılında Marmara Çağdaş Bilimler Vakfı’nda pre-MBA eğitimini tamamladı.

İlaç sektöründe Uluslar arası ( Pfizer ) ve ulusal  ( Sanovel –Toksöz Holding ) şirketlerde 20 yıllık profesyonel hayatında Satış, Pazarlama, İnsan Kaynakları ve Eğitim departmanlarında orta ve üst düzey yönetici olarak görev aldı.

2006 yılında koçluk yolculuğuna başlayan Enis Arslan 2007 yılında CTI, ICF akredite Koaktif Koçluk Eğitimi’ni tamamladı ve aktif olarak orta ve üst düzey yönetici koçluğu konusunda deneyimlerini farklı sektörlerden birçok yönetici ile zenginleştirdi. 

Enis Arslan 2008 yılında kişisel ve Liderlik gelişimine CTI  Liderlik Programını  İspanya da tamamlayarak devam etti.Bu programı takiben  2009 yılında CTI Leadership Mastery Programını San Fransisco tamamladı.

Koçluk ve Liderlik yolculuğunda gelişmenin sonsuzluğuna olan inancı ile daha da derinleşmek ve yeni koçların yetişmesine katkıda bulunmak amacı ile ikinci koçluk okulu olan Adler International Learning Koçluk okulunu  2009 yılında tamamladı.2009 yılından itibaren Adler International Learning Koçluk okulunun İngilizce programlarında ve 2011 yılından itibaren de Türkçe programlarında profesyonel koç yetiştirmek amacı ile Liderlik yaptı.

Koçluğun insan odaklı yaklaşımında farklı öğrenme disiplinleri ile desteklenmesi gerektiği inancından yola çıkarak 2004 yılında tamamladığı NLP Practioner ve NLP Master Practioner programlarını da tamamlayan Enis Arslan Koçluk uygulamalarına NLP teknik ve deneyimlerini de katarak öğrenme ve verimlilik anlamında koçluğunu zenginleştirmiştir.

Bireysel koçluğun yanı sıra İlişki ve takım koçluğu konusunda da kurumlarda katkı sağlamak amacı ile 2010 yılında ORSC ( Organizational Relationship Systems Coaching ) Takım koçluğu sertifikasyonunu Hollanda ‘da   tamamlayarak sürekli gelişime inanan bir koç olduğunu ve koçluk sürecine  olan inancını  ve bağlılığını pekiştirdi. 100'ün üzerinde takıma takım koçluğu deneyimi ve 4500 saati aşkın bireysel koçluk tecrübesi ile Enis Arslan, Pozitif Değişim ve gelişime istekli olan birey ve takımlara halen hizmet etmenin gururunu yaşamaktadır. 

Uzun yıllar  kurumlarda satış, pazarlama , yönetim ve İnsan kaynakları  alanlarında çalışmış olmanın getirdiği deneyim ve birikimlerini  ;

Enis Arslan evli ve bir çocuk babasıdır…